Pénteken kezdetben a nyugati tájakon várható eső, zápor, majd délután északnyugat felől szakadozni kezd a felhőzet, egyre inkább keletre szorul a csapadék. Helyenként zivatarok is kialakulhatnak. A Dunántúl és a Balaton északi felén élénk, néhol erős lesz az északnyugati szél. Visszaesik a hőmérséklet, a csúcsértékek 19-25 fok között alakulnak. Hét
Pénteken éri el a lehűlés a mélypontját, ekkor több helyen 20 fok alatt maradhat a napi maximum és záporokra, egy-egy zivatarra is számítani kell. Lassú melegedés veszi kezdetét ezt követően.
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki heves zivatarok veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken jégeső eshet, valamint károkozó, erős szél fújhat. A riasztások által érintett területeket, járásokat az alábbi hivatkozáson elérhető, folyamatosan frissülő térképen követhetik nyomon. Amennyiben az OMSZ visszavonja a
A hétvégén sokfelé kell készülni záporokra, zivatarokra. Nagy meleg sem várható, néhol a 20 fokot sem érik majd el a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Reggel, délelőtt többnyire erősen felhős vagy borult időre számíthatunk, ekkor főként a Dunától keletre és a Dél-Dunántúlon lehet gyenge-közepes intenzitású eső. Délután északnyugat felől a Dunántúlon felszakadozik, gomolyosodik a felhőzet, ott egyre inkább csak elszórtan lehet zápor, esetleg zivatar. A Dunától keletre viszont még ekkor is borult m
Tizenkét megyére adtak ki figyelmeztetést pénteken a meteorológusok a várható zivatarok miatt, több járásban emellett riasztást is elrendeltek. Az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írta, délután, este a záporok mellett főként az Észak-Dunántúlon, illetve északkeleten, a Tiszántúl északi részén várható helyenként zivatar. „Intenzívebb kísérőjelen
Kánikula nem, de eső okozta izgalmak annál inkább lehetnek a Magyar Nagydíjon - közölte Simon Gergő, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken az MTI megkeresésére.
Kánikula nem, de eső okozta izgalmak annál inkább lehetnek a Magyar Nagydíjon - közölte Simon Gergő, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken az MTI megkeresésére.
A jövő hét első napjaiban sok napsütésben lesz részünk, több helyen átléphetjük a 30 fokot. A hőség azonban nem lesz tartós, szerdán egy hidegfront veti vissza a hőmérsékletet.
Kánikula nem, de eső okozta izgalmak annál inkább lehetnek a Magyar Nagydíjon - közölte Simon Gergő, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken az Mti megkeresésére.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentése szerint ez lesz a várható időjárás az ország területén vasárnap estig: Északon és keleten többnyire erősen felhős lesz az ég, és több helyen alakul ki eső, zápor, néhol zivatar sem kizárt. Másutt gomolyfelhős időre van kilátás, délután néhol záporokkal, de éjjel egyre többfelé növekszik meg erősen a fel
Az elmúlt időszakban folytatódott a kellemes nyári időjárás. A zavartalan napsütést csak időnként és helyenként zavarta meg egy-egy zápor, zivatar. A hónap közepén a nyári meleg kissé alábbhagyott, nappal sem haladta meg a hőmérséklet a 25-26 Celsius fokot, az éjszakák pedig kifejezetten hűvösek voltak, írta dr. Aponyi Lajos növényvédelmi előrejelz