A szombati Ferencváros-Debrecen meccset a hazai és a vendégcsapat ultrái is bojkottálják. A Fradi-szurkulóknak a vénaszkennerrel és Kubatov Gábor elnökükkel van problémájuk, meglepő módon a debreceni ultrák is kubatovoztak egyet, amikor indkolták távolmaradásukat. Szerintük kriminalizálják és totálisan ellehetetlenítik a szurkolókat. Csányi Sándor MLSZ-elnök aggódott a héten amiatt, hogy szinte…
Tedd szebbé az ünnepeket nehéz helyzetben lévő gyermekek és családok számára! Ajándékaidat (ruhákat, játékokat, tartós élelmiszereket, könyveket, használati tárgyakat) november 30-ig várják a kutakon!
Nem az, aki lászlópetrázott, hanem egy másik. A 48 éves sofőr ellen azért emeltek vádat közokirat-hamisítás miatt, mert ravasz trükkel rótta az utakat. Magához vette a sógora nem használt tachográfos kártyáját, és amikor pihenőidőt kellett volna tartania, erre cserélte a sajátját, így folyamatosan tudott vezetni. Aztán beleszaladt egy igazoltatásba és lebukott. (ügyészség)
AFP PHOTO/YASIN AKGUL A csütörtöki kormányülésen Wael al-Halk miniszterelnök sürgette a Turisztikai minisztériumot, hogy minél előbb lendítsék fel a turizmust, középpontba helyezve az egyedülálló vallási emlékeket. Kár, hogy a keleti országrészben fekvő műemlékeket az ISIS már nagyrészt lerombolta és az ország nagy részén háború dúl. (SyrianObserver)
A lakásában találták holtan a 80 éves asszonyt, akinek a halálát a helyszíni szemle elsődleges adatai szerint idegenkezűség okozta. A idős asszonyra rokonai találták rá csütörtök délután. (MTI)
A nevetséges licitek nagyon sokba kerülnek. Ott vannak ugye az informatikai és az ügyviteli költségek és a jogászok. Az összesen a kormány számításai szerint ötmilliárd forint.
Amiben eddig sem voltak nagyon aktívak. Az orosz gép lelövése miatt függesztették fel az akciókat, állítólag az oroszok sem repülnek majd a török határ közelében, hogy ne élezzék tovább a helyzetet. (Hürriyet)
Ezt a biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkár egy pénteki konferencián mondta. Hogy hogyan érinti ez Mikola szerint mondjuk a határontúli magyarokat, jó kérdés. (MTI)
Az új lengyel pénzügyminiszter a bankoktól a mérlegfőösszegük 0,39%-át, 6-6,5 milliárd zlotyt szedne be. Magyarországon a eddigi 0,53%-ról jövőre 0,31%-ra csökken a kulcs, aminek az adóalapja már a korrigált mérlegfőösszeg. (Portfolio)
A Sun írt újra arról, hogy évi 57 millió eurós fizetést (17,5 milliárd forintot) adna az arab pénzekből felpumpált klub a játékosnak, a Barcelona pedig 170 millió eurót (majdnem 53 milliárd forintot) kapna, ha lemond Messiről. Állítólag Messi az első tárgyalásokra nyitott volt, azért ez érdemes fenntartásokkal kezelni. Nemcsak Messit, hanem Guardiolát is vinné a City, őt 17 millió eurós fizetéssel…
Az év első tíz hónapjában 3,7 százalékkal csökkent az orosz gazdaság. Az orosz gazdasági minisztérium előrejelzése szerint idén 9,9 százalékkal csökkennek a tőkeberuházások, az, hogy pluszba forduljon szám 2017-ig várni kell. (Napi.hu)
:DDDD Az anno origós, most az MTVA vezérigazgatói székében ülő Vaszily az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének konferenciáján mondta a fenti mondatot. (MTI)
A huszonéves albertirsai fiatalokat Ceglédbercel egyik utcájában igazoltatták a járőrök, eközben került elő a drog. A kábítószert és a fiúkat is lefoglalták a rendőrök, mindketten őrizetbe kerültek. Gábornál még a drog gyorsteszt is pozitív lett. (Police.hu)
Nem a felvidéki történelemrajongók, hanem a másik társaság. Pintér miniszter szerint a két gyanúsított egy lehallgatott beszélgetésben azt mondta: fegyvert fogva meg kell győzni a kormányt, hogy „adják fel a hatalmukat”.
Európában itt a legkönnyebb hatástalanított fegyvereket vásárolni, amiket aztán vissza lehet élesíteni. Ilyeneket Kalasnyiovokat használhattak januárban a párizsi támadásokban és augusztusban is, amikor egy vonaton gyilkoltak volna.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság és az egyházak korábban megállapodtak, hogy a rendőrök segítséget kapjanak a szolgálatteljesítéskor őket ért traumák feldolgozásához, így ma a ferences rendi szerzetes az összetartozásról, a hívők és nem hívők közötti párbeszéd fontosságáról és annak lehetőségeiről beszélt a kapitányságon. (police.hu)
Súlyos testi sértés megalapozott gyanúja miatt nyomoznak a dánszentmiklósi H. László ellen, mert csütörtökön 15 óra körül a lakásában összeveszett az ismerősével, majd egy piszkavassal kétszer felé ütött. A férfi védekezett, így nem a fejét, hanem a kézfejét és egy ujját érték az ütéset. Az albertirsai rendőrök H. Lászlót a feljelentés után ma reggel 7:30-kor az otthonában fogták el. Szabadlábon…
Az érintettek egy része biztos abban, hogy politikai bosszúhadjárat folyik, mert a volt fideszes polgármester a feljelentő, a gyanúsítottak között pedig van két helyi DK-s vezető és több MSZP-s is.