A FAIRY, azaz Tündér nevű új robot súlya mindössze 1,2 milligramm. A neve a Flying Aero-robots based on Light Responsive Materials Assembly (Fényre reagáló anyagok összeszerelésén alapuló repülő robotok) rövidítése. Ez az első repülő robot, amelyet fényre reagáló anyagokból épült. Nagyon fontos feladatot szánnak neki.
A bolygótudomány leglátványosabb felvétele készült el, még akkor is, ha tudományos értéke alig van. A videón négy fénypont látható, amelyek koncentrikus körökben mozognak a középpontjukban lévő fekete korong körül – amit pedig valójában látunk, az egy komplett bolygórendszer. A négy pont négy darab exobolygó, a fekete korong alatt pedig az
Annak ellenére, hogy napjainkban Egyiptom egyik leghíresebb királynőjeként tartják számon, az ókori egyiptomiak a halála utáni időkben nem tisztelték Nofertitit – szobrait darabokra zúzták, hogy megbosszulják férje sikertelen vallási forradalmát. De mit érdemes róla tudni?
Az év negyedik hetében 211 400-an fordultak orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, közülük 30 ezer embernél influenzaszerű megbetegedést diagnosztizáltak -...
A fogyasztásra szánt élelmiszer 17 százaléka a kukában végzi. Miből adódik össze ez a szám? Van ugye a háztartási hulladék, az étteremben felgyülemlett maradék, a szupermarketek polcain lejáró termékek és a szállítás-tárolás során megromlott alapanyagok. A zöldségek, gyümölcsök vesztét az utóbbi okozza. Min lehetne változtatni?
Hosszútávú oktatási és művészeti együttműködési megállapodást kötött Indiában a Magyar Képzőművészeti Egyetem és a negyvenhatezer hallgatót számláló óriás egyetem, a MaharajaSayajirao University (Msu). A megállapodást Dr. Erős István, a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora kezdeményezte és írta alá az indiai Vadodarában.
Mindannyiunknak vannak furcsaságai. és soha nem állítanánk, hogy minden furcsaságért a szüleink a felelősek, de abban viszont valószínűleg mind egyetértünk, hogy a neveltetésünk befolyásolja azt, kivé válunk - beleértve a furcsa tulajdonságainkat is.