A még fennálló koronavírus okozta pandémia, valamint az érvényben lévő rendezvénytartási és utazási korlátozások miatt, Celine Dion legmélyebb sajnálatára ismételten el kell, hogy halassza a „Courage” című világkörüli turnéjának európai állomásait. Az európai koncertsorozat a jelenlegi állás szerint 2022. május 25-én indul az angliai Birminghamben.
Ma már nemcsak a filmekben láthatunk olyat, amikor a fotelból ülve elindítja valaki a mosógépet vagy a sütőt. A ma kezdődő Smarthome Expón rengeteg ilyen kütyüt megismerhetünk.
Régóta készítünk podcastokat, de célzottan, szervezetten eddig még nem csináltuk. Februárban elindulnak sorozataink, amelyek hétről-hétre változatos témákban és megközelítésben mesélnek könyvekről, irodalomról, társművészetekről, és rajtuk keresztül igazából mindenről. Mutatjuk, mi vár rátok. Most is érdemes böngészni a podcast-csatornánkat, meghal
A képregényekről a hétköznapi emberek – nagyon leegyszerűsítve – azt gondolják, hogy szuperhősökről szólnak, erőszakkal vannak tele és fiúknak való mindegyik. A Ciceró Könyvstúdió szerkesztőjének, Kleinheincz Csillának nem titkolt szándéka, hogy ennek a tévhitnek ellent mondjon és célja, hogy a kiadónál megjelenő képregények összeválogatásakor miné
Dokumentumfilm a pandémia első napjaiból, Don Carlos az Operából, egy indiai felemelkedés története, Térey Asztalizenéje parádés szereposztással és egy csodás Bűn és bűnhődés az eheti programajánlónkban. Ha szerinted valaminek itt lenne a helye, akkor küldd el ide: szerk[kukac]konyvesmagazin[pont]hu.
A Masks a lassan egy éve tartó élethelyzetet járja körül, erre rezonál: bár felfordulás van, de azért a végén csak visszatalálunk egymáshoz, és ezáltal magunkhoz.
Kivágták a falból és elszállították szerdán azt a Banksy-képet, amelyet a világhírű utcaművész egy nottinghami ház téglafalára festett. A tavaly októberben megjelent kép egy bicikligumival hulahoppozó kislányt ábrázol.
Újabb fordulat jött a frissen előkerült Edit című nyolcsoros írás ügyében. A József Attilának tulajdonított kézirat a múlt héten még nagy szenzációnak ígérkezett, később irodalomtörténészek azt állították, nem nagy a jelentősége, hiszen csak egy verskezdemény. A Prae.hu cikkében viszont Sárközi Éva ennél is tovább ment: azt írta, hamisítvány lehet
A 2010-es évek legnépszerűbb könyvei és a legizgalmasabb gyerekirodalmi kötetek után ezen a héten a világirodalmi könyveket szedtük listába. Az elmúlt évtizedben ma már meghatározó szerzők bukkantak fel, nagy villanásoknak lehettünk szemtanúi, új irodalmi trendek bontakoztak ki. Megszámlálhatatlanul sok megjelenés volt, mi most a legemlékezetesebb,
Újnácik, Bach és egy Kana nevű kis falu játssza a főszerepet Krasznahorkai László új, nagyszabású elbeszélésében, amit ő nevez így. A Herscht 07769 című regény főszereplője a címben is szereplő Florian Herscht, aki Angela Merkelnek ír leveleket, hogy figyelmeztesse a világ végére. A könyv bemutatója több körben zajlik a járvány alatt, először Máté
Alaposan megsínyli a koronavírus-járvány hatásait a Batman című film forgatása, melyet ismételten kénytelenek lettek szüneteltetni, miután a főszereplőt alakító Robert Pattinson dublőre is megfertőződött a veszélyes vírussal.
Évek óta nem tapasztalt erővel kitört az Etna, Amszterdam csatornáin pedig pár napja koriztak az emberek – csak két példa az elmúlt napok híreiből, amik önmagukban is érdekesek lennének, de az időjárással összefüggésben még izgalmasabbak. A vulkánkitörések ugyanis minden korban borzasztóan nagy hatással voltak az időjárás alakulására, a szokatlan i
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. Most végre elkezdtek szivárogni az információk a szereplőgárdáról, mutatjuk, mit lehet tudni.
Festetics Mária grófnő Sisinek, azaz Erzsébetnek, Ausztria császárnéjának és Magyarország királynéjának volt hosszú ideig udvarhölgye, s mint ilyen - mondhatni -, bizalmasa. A grófnő udvari szolgálata alatt bizalmas naplót vezetett, amely korábban soha nem jelent meg. Olvass bele!
Mi történik, ha egy könyvtáros háza előtt egy 110 éves fa megbetegszik? Közösségi könyvtárat csinál az odvából! Ezt tette legalábbis az Idahoban élő Sharalee Armitage Howard: amikor már muszáj volt kivágni az öreg fát az otthonánál, az odvában kis könyvkuckót alakított ki, ahonnan bárki kikölcsönözhet olvasnivalót.
Árverésre bocsátotta az Antikvarium.hu Irvine Welsh Acid house című könyvét, amelyet Dragomán György és Polyák Béla fordított magyarra. A licit már 23500 forinton állt tegnap. Dragomán a Facebookon tette fel a kérdést: „De miért ér ez a fordításunk valakinek 23 ezer forintot?”
Varga Vencel egyfajta modern polihisztor, otthon van slam poetryben, irodalomban, politológiában, és erről szívesen is beszél rádióban, újságban, YouTube-on, TikTokon. Pedig még nem töltötte be a 21-et sem.
A kötelező olvasmányok közös könyveink, amiket aligha tudunk elkerülni életünk során. De mi történik ezekkel a könyvekkel, ha lekerül róluk a kötelező címke és felnőtt fejjel, önszántunkból térünk vissza hozzájuk? A sorozatban a kötelező olvasmányokról beszélgetünk írókkal, rendezőkkel, színészekkel, akiknek életében és munkásságában fontos szerep
A 2010-es évek legnépszerűbb könyvei és a legizgalmasabb gyerekirodalmi kötetek után ezen a héten a világirodalmi könyveket szedtük listába. Az elmúlt évtizedben ma már meghatározó szerzők bukkantak fel, nagy villanásoknak lehettünk szemtanúi, új irodalmi trendek bontakoztak ki. Megszámlálhatatlanul sok megjelenés volt, mi most a legemlékezetesebb,
Siklósi Örs tragikusan fiatalon, 29 éves korában hunyt el. Az AWS frontemberének halála sokaknak okozott megrázkódtatást az országban. Az énekes testvére most nyilatkozott öccse halálának körülményeiről.
Ha van olyan könyve, amire már nincs szüksége, kidobni pedig nem szeretné, akkor vigye el a Tintahal Műhelybe és nézzen körül, hátha talál kedvére valót helyette.
Az elmúlt két igazgatói ciklus után újabb öt évre Nemcsák Károly kapott megbízatást a József Attila Színház vezetésére. Terveiről, a teátrum jelenéről és jövőjéről is nyilatkozott az InfoRádiónak.
Valószínűleg minden országnak van egy mesebeli kabalaállata – a magyaroknak ilyen lehet Vuk vagy a kockásfülű nyúl, a cseheknek meg a Kisvakond. A Kisvakond ugyanakkor mindannyiunké, egy generációé meg egy korszaké is, különösen abból az időből, amikor még csak egyetlen csatornán lehetett naponta legfeljebb egyszer mesét nézni. A Kisvakond viszont