Az író is elsősorban olvasó. A Könyves Magazin sorozatában írókat kérdezünk olvasási szokásokról, az éjjeli szekrényen heverő könyvekről, és arról, milyen regény határozta meg az életüket. Tizenegy kérdés az olvasásról. Ezúttal Tóth Krisztina, az Akvárium, a Pixel és a Fehér farkas szerzője. A sorozat korábbi válaszolói: Láng Zsolt, Mucha Dorka, Kr
Trevor Noah a The Daily Show műsorvezetője, igazi nagy formátum, akinek önálló estjeit már a Netflixen (Afraid Of The Dark, Son Of Patricia) is nézhetjük régóta. Bűnben születtem címmel írta meg önéletrajzát, aminek főhőse egy rosszcsont kissrác, aki nyughatatlan fiatalemberré érve keresi magát a világban, ahol a puszta létezését is megkérdőjelezik
A Jó vagy rossz legyek című szám egy őszinte vallomás a kapcsolatban elkövetett hibákról, amiben a főhős pontosan tudja, hogy vétkes volt, de mégsem szeretné feladni a szerelméért folytatott harcot.
A korábban a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon nagy sikerrel vetített Gundát a legjobb európai dokumentumfilm kategóriában Európai Filmdíjra jelölték.
Coco Chanel fordulatos, ellentmondásokkal teli életébe enged bepillantást Pamela Binnings Ewen életrajzi regénye. Honnan jött Chanel, hogyan építette ki a birodalmát, mi mindenre volt hajlandó a megvédéséért, és milyen titkokat őrzött? Mutatunk egy részletet a könyvből!
A tavalyi év egyik legsikeresebb sorozata volt a The Queen’s Gambit, azaz A vezércsel, amely szerte a világon új lendületet adott a sakk iránti rajongásnak: nemcsak rengetegen nézték meg, de nagyon sokan vettek a hatására sakk-készletet és sakkal kapcsolatos könyveket is, az adaptáció főszereplője, Beth Harmon pedig igazi popkulturális ikon lett. D
Az európai írószervezetek azt akarják, hogy a politikai foglyok azonnali szabadon bocsátása érdekében az uniós tagállamok kulturális miniszterei gyakoroljanak nyomást a Lukasenka-rezsimre.
Az 1920-as években Oklahomában történt sorozatgyilkosságról forgat thrillert Martin Scorsese Oscar-díjas rendező Leonardo DiCaprio, Robert De Niro és Lily Gladstone szereposztással.
Az évtized könyveit végtelen számú szempont szerint kategorizálhatnánk, a 2010-2019 között megjelent gyerek- és ifjúsági könyvek közül most a legizgalmasabb és legemlékezetesebb köteteket szedtük listába. Felkért szakértőink segítségével olyan könyveket kerestünk, amelyek a felnőtt és a gyerek olvasókra is erősen hatottak, olyan köteteket, amelyeke
Országszerte és a határon túl is forgatnak televíziós és streaming bemutatásra készülő alkotásokat a színházi és filmes szakma összefogásával. A tervek szerint március 15-én lesz látható az Ítélet és kegyelem című alkotás, amely az 1848–49-es szabadságharc leverésének időszakában játszódik – mondta az InfoRádiónak a magyar mozgóképipar fejlesztéséé
Utazzunk vissza a múltba, egészen Mátyás király udvaráig! Időzzünk itt el keveset, és legalább képzeletben vegyünk részt egy hamisítatlan középkori mulatságon!
Megnéztük Hajdú Eszter: Siess haza, vár a mama! című filmjét, amely Barta Tamás „disszidálásáról”, édesanyával való „hangos levelezéséről” és végül máig tisztázatlan haláláról szól.
A Tisza mindkét partján elterülő vármegye, területe háromezer-négyszáz négyzetkilométer volt, az átlagosnál valamivel kisebb, lakóinak száma 1891-ben kétszázhatvanezer lélek.
Valentin-napján is kijár egy kis szórakozás. A legjobb mozgóképeknek megvan a maguk papír alapú előélete, úgyhogy olyan könyvadaptációkat válogattunk össze, amelyek remélhetőleg egyik félnél sem telítik túl a giccsfaktort!
A vérpezsdítő Ay Ay Ay című dal bomba slágernek ígérkezik. A klipben egy különleges partner is feltűnik, a kolumbiai Skinny Man, akivel nem hétköznapi módon találtak egymásra.
A Cziffra György Fesztivál és a MOMkult közös szervezésében február 15-én, 19.30 órai kezdettel, élőben zenél Pál István Szalonna és Bandája, valamint a Cziffra Fesztivál díjazottjai.
Az egyensúlyvesztés nem tragédia, csupán átmeneti időszak két életszakasz között – de lehet belőle akár tragédia is, ha félreértjük, és kétségbeesésünkben rossz válaszokat adunk rá.
Mit észlelnek és mit érthetnek világunkból az állatok? Vajon milyennek látná a huszadik századot egy olyan magányos és fenséges állat, mint a jegesmedve? Mintha ezekre a kérdésekre keresné a választ a japán származású Yoko Tawada világszerte feltűnést keltő regénye. Valójában persze mégsem ezekre a kérdésekre válaszol, hiszen nyilvánvaló képtelensé
Soha címmel új regénye jelenik meg ősszel Ken Follettnek, amiről kiadója azt ígéri, hogy egy napjainkban játszódó, az egész világot körbejáró akciódús dráma lesz.
Krasznahorkai László elbeszélésként kategorizálja új művét, amelyben egy keletnémet férfi a kancellárral találkozna, miközben egyre több megmagyarázatlan esemény történik a szürke mindennapokban. Mutatunk egy részletet!
Politikai helyett történelmi kontextusba helyezné a budavári kitörést – röviden így lehetne összefoglalni Ungváry Krisztián legújabb kezdeményezését: a történész ugyanis egy új honlapot indított a kitoresnapja.hu címmel, a leírás szerint pedig a cél nem más, minthogy a kitörési kísérlettel kapcsolatos érdekes tartalmakat osszanak meg az olvasókkal,
Bill Gates elkötelezett olvasó, a blogján minden évben megosztja, miket olvas vagy éppen milyen olvasmányokat ajánl, ha épp nyaralni megyünk. A New York Times By the Book rovatának legutóbb ő volt a vendége, ahol könyvekről és olvasási élményeiről is mesélt.
A 2010-es évek legnépszerűbb könyvei és a legizgalmasabb gyerekirodalmi kötetek után ezen a héten a világirodalmi könyveket szedtük listába. Az elmúlt évtizedben ma már meghatározó szerzők bukkantak fel, nagy villanásoknak lehettünk szemtanúi, új irodalmi trendek bontakoztak ki. Megszámlálhatatlanul sok megjelenés volt, mi most a legemlékezetesebb,