Az orosz elnök nem sokkal ezelőtt elhangzott beszéde után a Wagner vezetője Telegramom reagált az elhangzottakra. Mint mondta, Putyinnak nem a Wagnert kellene árulással vádolnia, mert ők továbbra is az orosz Anyaföldért harcolnak – írta meg a CNN.
A Wagner magánhadsereg Rosztovot és más településeket érintő műveleteivel kapcsolatban a kormány sajtószolgálata ugyancsak szombaton közölte, hogy szorosan nyomon követik az eseményeket.
Ryan Ramsey, a Királyi Haditengerészet egykori tengeralattjáró-kapitánya szerint mindkét esemény ugyanahhoz a végkifejlethez, a hajótest összeroppanásához vezetett.
Amint arról a Blikk is beszámolt, Jevgenyij Prigozsin, az orosz Wagner zsoldoshadsereg vezetője moszkvai idő szerint reggel 7 óra 30 perckor adott ki egy üzenetet, amelyben közölte, hogy emberei behatoltak az oroszországi Rosztovba, és ellenőrzésük alatt tartják a repteret. A lázadás után megszólalt Putyin elnök is, aki azt mondta, nem fogják válas
A brüsszeli testület elnöke Twitter bejegyzésében megerősítette továbbá, hogy az EU továbbra is „rendíthetetlenül” támogatja Ukrajnát és az ukrán elnököt, Volodomir Zelenszkijt.
A legfrissebb légi forgalmi adatok szerint egymás után indulnak útnak az orosz magángépek Moszkvából – írja a Portfolio. A portál szerint az orosz elit legnagyobb része Törökország felé veszi az irányt.
A lengyel vezetés szombat reggel az oroszországi helyzetről konzultált, és egyeztetett a szövetségesekkel is - közölte Andrzej Duda lengyel elnök a Twitteren.
Az orosz elnök rendkívüli televíziós beszédét tartott azután, hogy Jevgenyij Prigozsin csapatai élén bevonult a Don melletti Rosztov kormányzati negyedébe és megszállta a fegyveres erők helyi parancsnokságát.
Ramzan Kadirov az orosz elnökhöz hasonlóan hátba szúrásnak nevezte Prigozsin támadását. Szakértők szerint a csecsen vezető kulcsfontosságú szereplő lehet a történetben.
Az Ukrajnából Oroszországba visszatért és Moszkva felé induló Wagner zsoldossereg vezetője az utolsó hírek szerint Don menti Rosztov településen tartózkodik, itt tárgyalt az orosz katonai vezetéssel is.
A lázadást kiálltó Wagner katonái Voronyezsig gyakorlatilag különösebb ellenállás nélkül tudtak eljutni, az orosz elnök azonban nem sokkal ezelőtt árulónak minősítette őket. Az orosz haderő pedig megkapta a tűzparancsot.
Oroszország gyengesége nyilvánvalóvá vált – reagált szombaton Volodimir Zelenszkij ukrán elnök arra, hogy nyílt fegyveres konfliktus alakult ki a Wagner katonai magánvállalat és az orosz hadvezetés között.
A szakértő nem látja jelét annak, hogy az orosz elit meghatározó tagjai csatlakoznak a zsoldosvezérhez. Ha lennének Prigozsin-részvényei, akkor azokat most gyorsan eladná.
Az orosz ortodox egyház feje, Kirill pátriárka a nemzet egységének fontosságára hívta fel a figyelmet, valamint felszólította a Wagner harcosait, hogy gondolják át a tetteiket – írja a CNN.
Ez volt az első olyan hangüzenet, amiben Prigozsin nyíltan Putyin ellen beszélt. Azt mondta, hogy nem fogják feladni magukat az orosz elnök követelésére.
Nem tapasztalható fennakadás az oroszországi bankok működésében, a pénzintézetek enyhén csökkentették a devizák árfolyamát a rubelhez képest kora délutánra a reggeli meredek emelés után.
Volt egy hatalmi harc és üzengetés, de Prigozsin péntek este lényegében hadat üzent az orosz hadsereg vezetésének, csapataival pedig Rosztov városába bevonulva már Moszkva felé tart. Rácz András Oroszország-szakértő szerint még az események elején vagyunk, de valószínűtlen, hogy a Wagner-csoport eljut a fővárosig, és eddig nincs olyan jelentős szer
Úgy néz ki, hogy a Wagner-csoport lázadása fegyveres, polgárháborús konfliktussá kezd eszkalálódni Oroszországban. Míg az orosz légierő a Wagner-csoportot bombázza, a zsoldosok orosz repülőgépeket lőnek le az orosz légtéren belül.
Jevgenyij Prigozsin az utóbbi hónapokban a börtönökből is toborzott kétes hírű Wagner zsoldosseregével és az orosz hadvezetés elleni, trágárságoktól hemzsegő videói miatt világhírű lett. Annyit a híreket figyelő közvélemény már korábban is tudott róla, hogy őt hívták „Putyin szakácsának” – de hogyan jutott ilyen magasra?
Az amerikai kormányzat követi és figyeli az oroszországi eseményeket – közölte a Fehér Ház szombaton a Kreml és a Wagner katonai magánvállalat vezetője között kirobbant konfliktusra reagálva.
Pár perccel ezelőtt felszállt Moszkvából Putyin egyik különgépe, az RA-96022 regisztrációs szám alatti Il-96-300PU típusú merevszárnyas - adta hírül a Portfolio.
Egy kollégájától kapott információit tette közzé közösségi oldalán Demko Attila, a Mathias Corvinus Collegium Geopolitikai Műhelyének vezetője: az információk szerint Szentpéterváron már szedik le a Wagner-csoport toborzó plakátjait.
Az amerikai kormányzat követi és figyeli az oroszországi eseményeket - közölte a Fehér Ház szombaton a Kreml és a Wagner katonai magánvállalat vezetője között kirobbant konfliktusra reagálva.
Terjed az interneten egy felvétel, amely, úgy tűnik, azt örökíti meg, amint Jevgenyij Prigozsin találkozott az orosz védelmi miniszter helyettesével és a vezérkari főnök helyettesével is, és követeléseket fogalmazott meg. Az egyeztetés a Wagner által elfoglalt Rosztovban történt, ahol a Déli Katonai Körzet parancsnoksága is található – innen irányí
Jana Cernochová cseh védelmi miniszter egy szombati interjúban úgy vélekedett, hogy úgy néz ki, polgárháborús helyzet alakult ki Oroszországban, és Ukrajna most ehhez igazíthatja az orosz erők ellen indított offenzíváját.
Az egész világ lélegzetvisszafojtva figyeli az Oroszországban zajló eseményeket. Az eddig Putyin bizalmasának számító Jevgenyij Prigozsin zsoldoshadseregével együtt fellázadt és puccsot indított az orosz elnökkel szemben. De ki is ez a bátor vezér, aki szembe mert szállni a rettegett Putyinnal? Ennek jártunk most utána.
Elutasította az osztrák kancellár az Európai Bizottság elnökének azt a felhívását, hogy tagállamok mindenekelőtt Ukrajna tartós támogatása érdekében az elkövetkező években többet fizessenek be a különböző brüsszeli alapokba. Karl Nehammer úgy vélekedett, hogy az uniónak inkább a meglévő pénzkkel kellene jobban gazdálkodnia.