Tíz nappal a halálát követően egy történelmi jelentőségű ceremónia vette ma kezdetét. Az egész világ II. Erzsébet királynő temetését követi ma. Az egész napos szertartássorozaton több száz magas rangú hazai és külföldi meghívott vesz részt, köztük állam- és kormányfők, valamint az európai monarchiák uralkodói.
Az afganisztáni tálibok szabadon engedték Mark Frerichs amerikai mérnököt a tálibokkal kapcsolatban álló egyik afgán törzsi vezetőért cserébe, akit az Egyesült Államok 2005 óta tartott fogva kábítószer-csempészettel vádolva.
A jövőben a britek számára csak egy királynő lesz: II. Erzsébet. Egyetlen más uralkodó sem hatott annyira az angol királyi ház sorára, mint ő. Uralkodását az egyenesség, a kötelességtudat, a fegyelem és a szívélyesség jellemezte.
A Kreml tagadja a vádakat, pedig a pár napja Izjumnál feltárt tömegsír újabb orosz háborús bűncselekményt bizonyíthat. Ukrajna fokozza a nyomást annak érdekében, hogy nemzetközi eljárásban vonják felelősségre Oroszországot.
A néhai királynő koporsóját a brit monarchia és az uralkodóház lobogója, a Royal Standard borítja, és tetején elhelyezték a koronázási ékszerekkel együtt a kétezer gyémánttal ékesített birodalmi állami koronát.
Olekszandr Petrakov korábban arról beszélt, hogy kész fegyverrel védeni Kijevet, és az oroszok szerint ezzel megsértette az UEFA által elvárt semlegesség elvét, és erőszakra szólított fel másokat.
II. Erzsébet királynőt hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, szeptember 8-án érte a halál Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját szerdán ravatalozták fel a londoni parlament legősibb épületében, az 1097-ben emelt Westminster Hallban, ahol kilométeres sorokban álltak az emberek, hogy elbúcs
II. Erzsébet nemcsak Nagy-Britannia, hanem a brit nemzetközösség számos országának államfője is volt. De néhány tagország máris jelezte: nem biztos, hogy folytatná ezt a hagyományt.
Az ukránok azt állítják, hogy ők ellenőrzik már az Oszkil folyó mindkét partvidékét. Ha ez így is marad, az lendületet adhat az oroszok elleni hadműveletekhez.
II. Erzsébet királynőt hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, szeptember 8-án érte a halál Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját szerdán ravatalozták fel a londoni parlament legősibb épületében, az 1097-ben emelt Westminster Hallban, ahol kilométeres sorokban álltak az emberek, hogy elbúcs
II. Erzsébet királynőt hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, szeptember 8-án érte a halál Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját szerdán ravatalozták fel a londoni parlament legősibb épületében, az 1097-ben emelt Westminster Hallban, ahol kilométeres sorokban álltak az emberek, hogy elbúcs
Az ukrán fegyveres erők megsemmisítették az oroszok bázisát a luhanszki régióban lévő megszállt Kagyijivkában, valamint semlegesítették az orosz katonákat és hadi felszerelést a novoajdari erdőgazdaság területén - közölte Szerhij Hajdaj megyei kormányzó hétfőn a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
Az ukrán fegyveres erők megsemmisítették az oroszok bázisát a luhanszki régióban lévő megszállt Kagyijivkában, valamint semlegesítették az orosz katonákat és hadi felszerelést a novoajdari erdőgazdaság területén - közölte Szerhij Hajdaj megyei kormányzó hétfőn a Telegram üzenetküldő alkalmazáson.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a hétvégén hívta fel rá a figyelmet, hogy a természeti katasztrófa után egészségügyi katasztrófa közeledik az árvíz sújtotta régiókban.