A mai napon, szeptember 19-én helyezik végső nyugalomra II. Erzsébet királynőt, akit a korona alá tartozó nemzeteken kívül az egész világ gyászol. Tíz nappal a halálát követően egy történelmi jelentőségű ceremónia veszi kezdetét.
Ukrajna nem hagyja abba a harcot, amíg vissza nem szerzi az Oroszország által elfoglalt területeit – hangoztatta Volodimir Zelenszkij vasárnap, szokásos esti beszédében.
Az amerikai elnök még soha nem adott ennyire egyértelmű választ a Kína és Tajvan közötti konfliktusra: kijelentette, hogy az amerikai katonai erők Tajvan mögé állnának egy kínai támadás esetén.
Az Európai Bizottság alelnöke szerint nem igaz, hogy alkut kötöttek Orbánnal. A jogállamisági mechanizmus szerinte nem megoldás a Magyarországon tapasztalható összes problémára. A kormány vállalásai viszont meglepték.
Végső búcsút vesznek hétfőn II. Erzsébet királynőtől. Az egész napos szertartássorozaton több száz magas rangú hazai és külföldi meghívott lesz jelen, köztük állam- és kormányfők, valamint az európai monarchiák uralkodói.
A királyi család több részletet is nyilvánosságra hozott, így tudni lehet, hogy milyen bibliai részletek hangzanak majd el a temetés előtti istentiszteleten, vagy hogy miért kongatnak meg 96-szor egy harangot.
Az orosz elnök, Vlagyimir Putyin kapcsolata egyáltalán nem felhőtlen a hadseregével. Azt egyelőre nem lehet tudni pontosan, mi az oka a rossz viszonynak.
A gyászolók közül sokan már két nappal a temetési szertartás előtt sátrat vertek a brit parlament környékén. A világ minden tájáról érkeztek, hogy élőben kövessék a történelmi eseményt.
Londonban ma helyezik örök nyugalomra II. Erzsébetet, a britek másfél hete elhunyt királynőjét. Egymillió érdeklődőt várnak a szertartás eseményeinek helyszínére.
A Fókusz különkiadásában Gál Petra és stúdióvendégei követik nyomon II. Erzsébet királynő temetését. Az adásban többször kapcsoljuk Londonból a helyszínen tartózkodó Szellő Istvánt. A stúdióvendégek – Görög Ibolya protokollszakértő, Németh Linda történész, Dr. Szatmári Judit Anna muzeológus, divattörténész és Bukovszky Zoltán Ákos, a brit királyi c
Az Egyesült Államok megvédi Tajvant egy esetleges kínai inváziós kísérlet esetén – jelentette ki a CBS amerikai hírtelevízió vasárnap este sugárzott interjújában Joe Biden amerikai elnök. Kína hétfőn bírálta az amerikai elnök szavait.
II. Erzsébet királynőt hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, szeptember 8-án érte a halál Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját szerdán ravatalozták fel a londoni parlament legősibb épületében, az 1097-ben emelt Westminster Hallban, ahol kilométeres sorokban álltak az emberek, hogy elbúcs
Hétfőtől lekapcsolják Vallóniában, Belgiumi déli, francia nyelvű régiójának legtöbb autópályája éjszakai kivilágítását az energiamegtakarítás és a megnövekedett energiaszámlák csökkentése érdekében – jelentette a La Libre Belgique című belga napilap.
Ma helyezik végső nyughelyére Erzsébet királynőt. Az uralkodó temetését a Westminster apátságban tartják, 2000 vendég jelenlétében. A szertartás után a koporsót Windsorba viszik, az egész napos ceremónia pedig este zárul, amikor a királynőt néhai férje, Fülöp Edinburgh hercege mellé helyezik végső nyugalomra.
Összesen 55 darab ceruzaelemet távolítottak el az orvosok egy nő gyomrából és beleiből Írországban, miután szándékos önkárosítás miatt lenyelte azokat.
Több száz állam- és kormányfőt vártak a II. Erzsébet királynő hétfői temetésére. London utcáin pedig rengetegen követik az eseményt. Gál Erika rendőrőrnagy beszélt az InfoRádióban arról, hogy miként garantálják a sok és sokféle státuszú ember biztonságát.
II. Erzsébet királynőt hosszas betegeskedés után, életének 97., uralkodásának 71. évében, szeptember 8-án érte a halál Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját szerdán ravatalozták fel a londoni parlament legősibb épületében, az 1097-ben emelt Westminster Hallban, ahol kilométeres sorokban álltak az emberek, hogy elbúcs
Színházi előadással, díjátadóval emlékeztek a 125 éve született Tamási Áronra a hétvégén szülőfalujában, Farkaslakán – írta hétfői számában a Hargita népe napilap.
Magyarország a múlt héten ellenezte azt az EU-javaslatot, hogy az oroszok által elkövetett emberi jogok megsértésének kivizsgálására az ENSZ Emberi Jogi Tanácsától egy külön jelentéstevőt kérjenek fel.
Az egész napos szertartássorozaton több száz magas rangú hazai és külföldi meghívott vesz részt, köztük állam- és kormányfők, valamint az európai monarchiák uralkodói.