Több uniós tagállam szerint ideje elgondolkodni az orosz olajexportra kivetett szankciók elhalasztásán annak érdekében, hogy legalább a javasolt szankcióscsomag többi részét életbe lehessen léptetni, írja a Bloomberg.
Kínai kémhajó bukkant fel Ausztrália nyugati partjainál, ami agressziónak minősül - jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Peter Dutton ausztrál védelmi miniszter.
Pletser Tamás elmondása szerint a szankció belengetése óta lényegesen csökkent az orosz export, ez pedig tovább fokozódhat, ha az EU végül meg meri lépni az embargót. Azt azonban ő is elismerte, hogy ennek nagy a rizikója. Földgáz embargóról például azért nem is esik szó, mert annak még komolyabb következményei lennének.
Ezért ugyanis legfeljebb kirúghatják őket a seregből. Más lenne a helyzet, ha Putyin hivatalosan is háborúvá minősítené "különleges katonai műveletét".
Nagy-Britannia ENSZ-nagykövete szerint hihető bizonyítékok állnak rendelkezésre azzal kapcsolatosan, hogy Oroszország a Biztonsági Tanács (BT) által leírt, a gyermekek ellen háború idején elkövethető hat súlyos jogsértés közül négyet elkövetett.
A lap névtelen EU-s diplomáciai forrásokra hivatkozva írja, hogy egyre több ország gondolná át az EU tervezett szankcióit, amelyek az orosz olaj importjára is kiterjednének.
A második globális Covid-csúcstalálkozó résztvevői ígéretet tettek arra, hogy fenntartják a koronavírus-világjárvány elleni küzdelem lendületét, és erőfeszítéseket tesznek azért, hogy felkészüljenek az esetleges jövőbeli járványokra. Helyi idő szerint csütörtökön tett amerikai bejelentés szerint további 3 milliárd dollárral támogatják majd a vírus
„Szlovákia csak egyetlen módon mászhat ki az orosz energetikai csapdából, meg kell végre szüntetni függőséget a szibériai kőolajtól és földgáztól” – tette közzé Eduard Heger a közösségi hálón.
A dél-karolinai greenville-i esküdtszék bűnösnek találta Ariel Robinsont, az egyik főzőműskor korábbi nyertesét, aki agyonverte hároméves nevelt lányát
Svédország NATO-csatlakozásával csökkenne a katonai konfliktusok kockázata, és ebből adódóan válságokat lehetne megelőzni Észak-Európában - jelentette ki pénteken Ann Linde svéd külügyminiszter újságírók előtt a svéd NATO-csatlakozással kapcsolatos parlamenti jelentés bemutatásának alkalmából.
Az orosz válaszlépésről órákkal azután tájékoztatták a finneket, hogy Moszkva „megtorlást” helyezett kilátásba Helsinki csütörtöki bejelentése miatt, miszerint az ország felvételét kéri a NATO-ba. A finn kormány állítólag számolt a mostani forgatókönyvvel és megtette a szükséges előkészületeket.
Brüsszelben fontolóra vették, hogy az Oroszországgal szemben kidolgozott hatodik szankciós csomagból a magyar tiltakozás hatására az orosz olajszállítások tilalmát átmenetileg kivegyék.
Először sikerült növényt termeszteni a Holdról származó talajon: a Floridai Egyetem kutatói lúdfüvet neveltek az Apolló-11 asztronautái által hazahozott talajmintán.
Az orosz gáz újabb utánpótlási útvonala zárult le azzal, hogy Moszka bejelentette: a Jamal vezetéken Európába jövő energiahordozó szállítását is megtiltotta. Putyin igy válaszolt a nyugati szankciókra.
Nagypontosságú, nagyhatótávolságú orosz tengeri és légi indítású fegyverek megsemmisítették a Poltava megyei Kremencsuk északi külterületén lévő olajfinomító termelési létesítményeit valamint számos, az ukrán hadsereg ellátására szánt benzint és gázolajat tartalmazó tartályt - jelentette ki Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium
A finn és a svéd hadsereg potenciáját látva nem meglepő, hogy Oroszország miért igyekszik mindenáron harcias nyilatkozatokkal akadályozni a két ország NATO csatlakozását.