Franciaországban két újabb atomreaktor péntekre virradó éjjel ismét üzembe állt, így az ország elektromos hálózata jelenleg negyven reaktorral működik az 56-ból - jelentette be az Electrcité de France (EDF) áramszolgáltató vállalat egy nappal azelőtt, hogy az előrejelzések szerint jelentősen csökken a hőmérséklet az országban.
Egyre több jel mutat arra, hogy a tanárok sztrájkjogát korlátozó törvény az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) elé kerül, mint ahogy a nemzetközi bírói testület előtt fekszik már az a vészhelyzetben hozott rendelet is, amely az elégséges szolgáltatások körének meghatározásával lényegében „láthatatlanná” tette a pedagógusok tiltakozását.
Vendégeink a stúdióban, Kiss Rajmund, a Matias Corvinus Collegium diplomáciai műhelyének vezetője és Csizmadia Tamás elemző voltak. Az adás másik felében Vukics Ferenc katonai szakértővel és Nicolas de Lamberterie újságíróval beszélgettünk.
Az amerikai képviselőház csütörtökön végszavazáson is megerősítette az azonos neműek házasságának védelméről szóló törvényt, amelyet azért kezdeményezett a Demokrata Párt, mert attól tartottak, hogy az alkotmánybíróság szerepét betöltő amerikai legfelsőbb bíróság eltörölheti az ilyen házasságokat országszerte legalizáló 2015-ös döntést.
“A liberális mainstream ismét leleplezte mérhetetlen képmutatását: ha egy közép-európai ország vétózik, az a világvége, az európai egység szétverése, ha pedig a nyugat-európaiak vétóznak, akkor az rendben van…” - írja Szijjártó Péter, miután Ausztria és Hollandia elutasította Románia és Bulgária schengeni csatlakozását.
Megszűnik a határellenőrzés Magyarország és Horvátország 344 kilométer hosszú határszakaszán január elsejétől, miután az európai uniós tagállamok belügyminiszteri tanácsa jóváhagyta Horvátország csatlakozását a schengeni övezethez – közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára Brüsszelben csütörtökön.