A Háború Ukrajnában vendégei Vukics Ferenc katonai szakértő, Kiss Rajmund az MCC diplomáciai műhelyének vezetője és Csizmadia Tamás elemző újságíró voltak.
A választási törvényen és az orosz alkotmányon is módosított Vlagyimir Putyin, hogy - a szekértők szerint - ezzel újra indulhasson a választásokon. Oroszország szóvivője szerdán azonban közölte, hogy Putyin még nem döntötte el, hogy indul-e 2024-ben az ország vezetői posztjáért.
Az orosz elnök nem döntött még arról, hogy indul-e a 2024-es orosz elnökválasztáson – közölte újságírói kérdésre egy sajtótájékoztatón Dimitrij Peszkov.
A PestiSrácok és a Hír Tv visszatérő fideszes szakértője arról is beszélt, hogy már kért vízumot és engedélyt Moszkvától, hogy kimehessen forgatni az orosz frontra.
A NATO kelet- és közép-európai erőinek létszáma két és félszeresére nőtt, jelenleg több mint 30 ezer katonát számlál, a közeljövőben pedig még növekedhet - jelentette ki Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter szerdán az orosz és a fehérorosz katonai részlegével tartott közös tanácskozáson.
Javában zajlik egy brit ápolónő pere, akit azzal vádolnak, hogy 2015 és 2016 között hét csecsemőt gyilkolt meg, és további tíz koraszülött babát próbált megölni egy kórházi újszülöttosztályon.
Az Egyesült Királyság továbbra sem ismeri el, hogy brit szakemberek bevonásával követték el az ukránok a dróntámadást múlt héten a Krím-félsziget kikötőjében, ezért a Kreml úgy döntött, hamarosan beidézi Deborah Bronnert, az Egyesült Királyság oroszországi nagykövetét.
Az amerikai alkotmány George Washington elnöklésével zajló titkos üléseken keletkezett a fiatal Amerikai Egyesült Államok politikai életét addig szabályozó konföderációs cikkelyek kiváltására.
Magyarország és Szerbia, a magyarok és a szerbek megbékéltek egymással a második világháborús sérelmek után, és ez példaértékű egész Európában, majd hozzáfűzte, a múltat le kell zárni.
Az Orbán-kormánynak fogalmaztak meg üzenetet a mozambiki Maputóban, ahol véget ért az afrikai, karibi és csendes-óceáni országok, valamint az EU három napon keresztül tartó, 42. Közös Parlamenti Közgyűlése. A közgyűlésen vitát folytattak és közös megoldásokat fogalmaztak meg az olyan globális válságok kezelésére, mint az éghajlatváltozás, a világjá
Oroszország az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjaként és nukleáris hatalomként különleges felelősséggel tartozik a nemzetközi biztonság és a stratégiai stabilitás megerősítéséért.