Tovább emelkedett, meghaladta a négyezret a koronavírus-járvánnyal összefüggésben elhunytak száma Belgiumban, az újonnan regisztráltaké azonban jelentős csökkenést mutat. Luxemburg már hét egymást követő napja a járvány lassulásáról adott hírt. Hollandiában valamelyest szintén lassult a járvány terjedése.
Megtörtént az első lépés a normalitás felé - jelentette ki Sebastian Kurz osztrák kancellár kedden délelőtt egy bécsi sajtótájékoztatón. A koronavírus-járvány visszaszorítására irányuló intézkedések hatásosak voltak, ezért ismét megnyitottak a 400 négyzetméternél kisebb üzletek - közölte.
Tizedik napja küzdenek a tűzoltók a folyton újra kiújuló erdőtüzekkel a csernobili tiltott övezetben, ahol a lángok már megközelítették az 1986-ban nukleáris baleset sújtotta atomerőmű melletti Pripjaty városát - számolt be kedd reggeli műsorában a TSZN ukrán hírtelevízió.
A tévétársaságot minősítgette, és nem adott konkrét válaszokat. Volt csatorna, ami le is keverte az eredetileg a koronavírusról szóló tájékoztatót, mondván, az inkább hasonlít egy elnököt dicsőítő kampányvideóra.
Egyelőre nem sikerült elnyomni a járványt, az emberek pedig egyre többet járnak el otthonról. Az első hullám levonulása után is hónapokig tart majd a védekezés.
De még így is sok áldozatot szed a koronavírus. A spanyoloknál két hét szünet és kijárási korlátozás után a szabályokon módosítottak, és több millióan mehettek munkába keddtől.
Málta ezért felszólította az Európai Uniót, hogy indítson azonnali humanitárius missziót Líbiába a migráció feltartóztatására a koronavírus-járvány idején.
A román hatóságok bíznak abban, hogy az egészségügyi rendszer elbírja az új koronavírus-járvány tetőzését. Erről Horatiu Moldovan egészségügyi államtitkár nyilatkozott kedden a Digi24 hírtelevíziónak.
Megengedhetetlen Kínát elmarasztalni a Covid-19-világjárvány miatt - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter keddi nemzetközi online sajtótájékoztatóján.
A koronavírus-járvány visszaszorítására irányuló intézkedések hatásosak voltak, ezért ismét megnyitottak a 400 négyzetméternél kisebb üzletek. A kancellár hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a válságot még nem sikerült leküzdeni.
Az orosz diplomácia vezetője ezzel Mike Pompeo amerikai külügyminiszternek arra a kijelentésére reagált, hogy a koronavírus elterjesztőinek a világgazdaság helyreállítását követően felelniük kell majd.
Újabb harminc napra meghosszabbították Romániában az új típusú koronavírus-járvány megfékezése érdekében március közepén bevezetett rendkívüli állapotot.
Minden nap kevesebb az újonnan regisztrált fertőzöttek száma, a napi gyógyult esetek száma azonban még nem haladta meg az új fertőzöttekét, amely a következő elérendő célt jelenti.
A skandináv országban az egészségügyi hatóságok összesítése szerint kedd délutánra 11 445-re emelkedett az azonosított fertőzöttek száma, a halottaké pedig 1033-ra nőtt.
A fiatal magyar pár New York-ban él. A feleség hetente 6 napban, 12 órában dolgozik belgyógyász rezidensként, a filmrendező férj pedig beszámol az ottani állapotokról és a mindennapjaikról. Így telt náluk a húsvét a járvány idején.
Kárpátalján is egyre több a beteg, a mai napig 99 fertőzöttről lehet tudni. A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke az InfoRádiónak arról számolt be, hogy az ukrán egészségügyi intézmények ellátottsága rendkívül alacsony színvonalú, ezért sok egészségügyi dolgozó fertőződött meg, gyógyítás költségei pedig a betegekre hárulnak.
Ettől a héttől több országban kezdték meg az igen lassú visszatérést a mindennapi normális életbe. Igaz, ez nem megy egyik napról a másikra és fokozatosan történik.
Svédország a legtöbb európai államtól eltérő stratégiát követ a járvány elleni küzdelemben: nincsenek kijárási korlátozások, az iskolák, az éttermek és a sportlétesítmények nyitva tartanak. Emellett az 50 főnél kisebb rendezvényeket is meg lehet tartani.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint nincs bizonyíték arra, hogy a tuberkulózis ellen gyermekkorban beadott védőoltás (BCG) megvédené az embereket a koronavírussal szemben - olvasható a szakosított ENSZ-szervezet honlapján.
Olaszország és Málta is úgy döntött, hogy lezárják kikötőiket a migránsokat taxiztató nem állami szervezetek (NGO) hajói előtt. Ennek ellenére egyre több migráns próbál Afrikából Szicília szigetére jutni.