A Mexikói-öbölben történt olajszennyezési katasztrófa ügyében felállított amerikai kormánybizottság szerint a történtekben érintett három cégnél "hiányzott a biztonságra törekvés igénye, és a katasztrófa előtt súlyos mulasztásokat követtek el" - közölte kedden a BBC.
Bíróság elé állt kedden az utóbbi években megvert orosz újságírók egyike. A két évvel ezelőtti támadás után Mihail Beketovnak az egyik lábát és több ujját is amputálni kellett. A férfi a Moszkva melletti Himki egyik újságjának kiadója, és rágalmazás miatt perelték be.
Mától két rendőrsége van Szerbiának: a belügyminisztériumi és az önkormányzati, amelyet nem hivatalosan a polgárőrséghez hasonlítanak. Az ellenzéki pártok attól tartanak, hogy ezzel letették az önálló vajdasági rendőrség alapjait.
Leverték a börtönlázadást Brazíliában, összesen 18 fogoly halt meg. Az ország északkeleti részén lévő Maranhao szövetségi állam egyik börtönében hétfőn kezdődött zendülés, amikor a rabok az ellenőrzéskor rátámadtak az őrökre. Egyiküket megsebesítették, és rajta kívül még öt őrt túszul ejtettek.
Nem épülhet fel szaúdi pénzből a világ legészakibb mecsetje Norvégiában: az engedély megtagadását a skandináv állam azzal indokolta, hogy Szaúd-Arábiában nincs vallásszabadság.
A Pentagon szóvivőének keddi közlése szerint a hadsereg és a minisztérium is képtelen magyarázatot adni a Kalifornia partjai fölött feltűnt kondenzcsíkra, amely szakértők szerint nyilvánvalóan egy rakétától származott - közölte a Pentagon szóvivője kedden.
Több százan demonstráltak kedden, Padovában a városba látogató olasz kormányfő ellen. A tüntetők azt kiabálták, hogy "Maffiózó!", valamint azt, hogy "Mondj le!". Silvio Berlusconi az északi város vezetőivel a régióban pusztító heves esőzések és áradások okozta károkról tárgyalt.
A Pentagon szakemberei egyelőre nem találtak magyarázatot arra a feltehetően tenger alatti rakétakilövést bemutató videofelvételre, amelyet hétfőn készített egy amerikai tévétársaság az Egyesült Államok nyugati partvidékén.