Télen is élvezhetjük a napsütést, de a nyugati területeken felhősebb lehet az ég. Erős fagyokra is számítani kell, főként a szélcsendes helyeken – írja a HungaroMet.
Mínusz 19 fokra ébredtek Zabaron, az ország leghidegebb településén. Van, ahol a házban sem megy nulla fok fölé a hőmérséklet, az emberek sapkában, több réteg ruhában alszanak, és sokan csak havi tízezer forintból próbálnak fűteni.
A kemény fagy szép lassan enged szorításából. A hétvége ugyanis ragyogó napsütéssel köszönt ránk, de a felhők már gyülekeznek a láthatáron. Bár szombaton még alig lesz felhő az égen, vasárnapra már változékonyabb időjárásra számíthatunk. Az ország különböző részein eltérő időjárási jelenségek várhatóak, de a csapadék még mindig hiánycikk.
A nap elején a Dunántúl északkeleti részén lesz csak felhősebb idő, végül ott is feloszlik a felhőzet. A déli óráktól délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, míg az északkeleti, keleti tájak fölé fátyolfelhők húzódnak. Utoljára 2022-ben volt olyan hideg, mint az elmúlt napokban, de kemény éjszakai fagyoknak lassan búcsút inthetünk.
Több hazai városban is elérte a veszélyes értékeket a levegő minősége. A rossz levegőt a légszennyező anyagok kibocsátása mellett a tartósan száraz, nyugodt idő idézte elő. A helyzet az ország keleti felén a legsúlyosabb.
Vasárnap már sok felhő lesz felettünk, hosszabb napos időszakokra elsősorban északon, északkeleten számíthatunk. Hajnalban, reggel helyenként, főleg délen kisebb ónos eső előfordulhat, majd napközben már számottevő csapadék sehol sem várható.
Ahogyan közeledik február vége, a tél lassan búcsúzik, de néhol még egy kis havazás is becsúszhat. A következő napok változékony időjárást hoznak: sok felhő, némi csapadék és egyre enyhébb hőmérséklet várható.
Lassan véget ér a tél, de hétfőn még számíthatunk egy utolsó, "búcsúzó" havazásra. Egy széteső hidegfrontnak hála már vasárnap délután eshet az eső északnyugaton, de estétől egyre több helyen fordulhat elő havas eső és havazás is. Egyes helyeken pedig még a gyenge ónos eső sem kizárt. Az azonban nem valószínű, hogy a leesett hó tartósan meg is mara
Felhősebb idő várható február és egyben a tél utolsó hetében, és többfelé kell csapadékra is készülni. Az éjszakai fagyok ellenben enyhülnek: hajnalban jellemzően mínusz 5 és plusz 2 Celsius-fok várható, míg a maximum általában 10 fok körül alakul. Ez derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Felhősebb idő várható február utolsó hetében, és többfelé kell csapadékra is készülni. Az éjszakai fagyok enyhülnek: hajnalban jellemzően mínusz 5 és plusz 2 Celsius-fok várható, míg a maximum általában 10 fok körül alakul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
Bár a naptár szerint már a tavasz küszöbén állunk, az időjárás még tartogat meglepetéseket. A hét elején még télies pillanatokra számíthatunk, ónos esővel és kisebb havazással, de a hét második felére enyhülés érkezhet. Mutatjuk, milyen időjárásra készülhetünk a következő napokban!
A fagyos téli napok után végre megérkezett hazánkba az első gólya. A madár Orosházán tűnt fel, és visszatérését sokan a tavasz közeledtének egyértelmű jeleként tartják számon, még ha a hideg még nem is engedte át teljesen a következő évszak helyét. Jó hír még, hogy az időjárás-előrejelzések szerint is enyhülésre számíthatunk hamarosan, így a termés
Az automatikus mérőállomásokon a szálló por koncentrációja túllépte a tájékoztatási küszöbértéket, ezért Tóth-Szántai József (Pont Mi Egyesület–Fidesz-KDNP) polgármester elrendelte a füstködriadó tájékoztatási fokozatát Miskolcon.
Időjárás szempontjából kettészakadt az ország a hét első napján. Magyarország egyik felén már beköszöntött a tavasz kellemes hőmérséklettel és napsütéssel, míg az ország másik felében épphogy csak fagypont köré emelkedett a hőmérséklet. Az előrejelzések szerint a következő napokban hasonló időre számíthatunk majd, nagy különbségek lesznek az ország
Pár nappal ezelőtt arról számoltunk be, hogy több magyar nagyvárosban is veszélyes értéket ütött meg a levegő minősége. Hétfőn Miskolc polgármestere riadót rendelt el a városban, mivel a szmogszennyezettség már túllépte az erre vonatkozó értéket. Az előrejelzések alapján a következő napokban sem várható javulás.
A Kárpát-medencében idén télen szinte teljesen elmaradt a csapadék, ami komoly vízhiányt okozhat a következő hónapokban. A WWF Magyarország szakértője szerint a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás nemzeti prioritássá kell, hogy váljon. A csapadékhiány már most is érezteti hatását a mezőgazdaságban, ahol a kertészek és gazdák intenzívebb öntözésre k
Kedden napközben az ország nagy részén javulnak a látási viszonyok, a felhők is fokozatosan oszladoznak, így sok helyen előbújhat a nap. Nyugaton és délnyugaton azonban maradhatnak borult, párás területek. Estétől egyre több helyen várható eső, főként a nyugati országrészben a tartós, sűrű köd miatt hat vármegyére adtak ki figyelmeztetést.
A Balaton a rövidebb ideig tartó, de már jelentősebb februári napsütés hőenergiáját a sekély tavaknál jobban meg tudta tartani, ez pedig hozzájárult ahhoz, hogy a februári, átlagosnál alacsonyabb hőmérséklet ellenére sem fagyott be a magyar tenger - írta a HungaroMet a honlapján közölt elemzésben.
Hóhiány van a cseh hegyekben. És nem csak azokon. Aggodalomra ad okot tehát, hogy milyen lesz a nyár Európában. A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy szárazság jellemezheti.
Egyre nagyobb az aggodalom, hogy milyen lesz az idei nyár Európában: a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy rendkívüli szárazság is jöhet. Bár az elmúlt időszakban hűvösre fordult az idő, összességében enyhe telünk volt. A tavalyi nyári forróság után pedig valószínűsíthető, hogy az idei sem lesz hűvösebb. Mutatjuk is, mit jósolnak a szakértők a 202
Mélyponton van a Duna és a Tisza vízgyűjtő területén a hóban tárolt víz mennyisége. Pontosabban a Tiszáéban annyira alacsony, hogy igazából nem is mérhető.