Tornádó csapott le Miskolcon! Az ország több pontján napok óta az árvizek pusztítottak, de a szélviharokból is bőven kijutott az elmúlt időszakban. Kiderült, hogy csütörtökön nem sokkal 12 óra 30 perc után Miskolc egyik külvárosi részén tornádó csapott le.
Ugyanakkor vannak arra utaló biztató jelek is, hogy az üvegházhatású gázok kibocsátásának növekedése lassul. Egy új platform segít az adatok nyomonkövetésében.
Jelenleg is nagy erőkkel dolgoznak a katasztrófavédelem munkatársai az ország több pontján, hogy a heves esőzés okozta károkat felszámolják az érintett területeken. Nógrád vármegyében például egy hegyoldalból ömlött a víz, családi házak kertjeit, pincéket árasztott el az ár.
Felhőszakadás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Somogy és Baranya vármegyére az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök este. Somogyban már le is szakadt az ég.
A mérsékelt szó lehet a legjobb jelző a melegre és a napsütéses órák számára, de a felhőképződésre és a zivatarveszélyre inkább az erőteljes jelző illik.
Még csak az elején tartunk, vagyis alapvetően még bőven lenne ideje az időjárásnak arra, hogy a havi átlagos csapadékmennyiséget produkálja, ami júniusban jellemzően 60-80 mm körül
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság tájékoztatása szerint a Medárd időszakban hulló csapadéknak köszönhetően eléri a tó a 120 centiméteres szabályozási szintjét. Ez is ritka az elmúlt 30 év átlagához képest, de van egy még "furcsább" jelenség.
Amikor az ember felkel júniusban, és kipillant az ablakon, akkor jellemzően nem azt szeretné látni, hogy szakad az eső, jobb esetben eső ugyan nem esik, de a köd miatt kettőig sem lehet
A nagy esőzések miatt teljes szélességében lezárták a 21-es főutat a 28-as kilométernél Pásztó közelében, valamint a 35-ös főutat a 75-ös kilométernél Debrecen-Józsa településen pénteken.
Gáspár Bea Instagram-történetben mutatta be, hogy hogyan zúdult el a házuk mellett a nagy csapadékmennyiségtől felduzzadt patak, ami kicsivel később a kertjükbe is betört.
Neszmély és Süttő között péntek délután ismét elöntötte a vasúti pályát a hordalék, ezért a két Komárom-Esztergom vármegyei település között nem közlekedhetnek a vonatok – közölte a Mávinform.
A Balaton átlagos vízállása 5 centimétert emelkedett az elmúlt 4 nap alatt, s péntekre elérte a 120 centiméteres szabályozási szintet a vizugy.hu adatai szerint.
Hömpölygött a víz az utcákon, patakok léptek ki a medrükből és két emberéletet is követelt a heves, szélsőséges időjárás csütörtökön Heves vármegyében, de Nógrád vármegyét sem kímélte a kegyetlen vihar. Mutatjuk!
Újból erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, amely mellett legalább néhány órás napsütés is várható. Több helyen lehet zápor, illetve felhőszakadással kísért zivatar is. Szélerősödés csak zivatar környezetében lehet.
Megint rengeteg esőt kapunk a nyakunkba, 20-50 milliméter is lehullhat egy-egy helyen. A zivatarok környezetében viharos szélre és jégesőre is számítani lehet.
Az elmúlt öt nap során Kékestetőn 169,4 milliméter eső esett, míg Szolnokon csak 0,1 milliméter - ismerteti az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán szombaton.
A magyar fürdők átvészelték az energiaválságot, de az időjárás és a kiutazási láz miatt egyre kevesebben látogatják. Minden eddiginél mélyebben kell majd zsebbe nyúlni, ha a hazai strandokat látogatnánk.
A hétvége mindkét napján, leginkább a délutáni órákban várható nagy eső az ország jelentős részén. Az Országos Meteorológiai Szolgálat egyes fokozatú, citromsárga riasztást adott ki az ország jelentős részére zivatar, valamint kisebb részére felhőszakadás miatt.
Habár az e heti időjárás nem éppen ezt támasztja alá, de tagadhatatlan, hogy beköszöntött a nyár, és ezzel együtt egyre inkább telnek meg a strandok és egyre lengébb öltözet a kényelmes.