Keddre virradó éjjel havazott Budapesten és az ország más területein is. Hajnalra a fővárosban csak a mellékutakon maradt meg néhol egy vékony hóréteg. Mutatjuk, lesz-e havazás később is!
A hajnal is gyenge havazással kezdődött számos országrészben, ez azonban napközben fokozatosan megszűnik. A déli óráktól viszont újabb csapadékzóna érkezik.
Az első decemberi hétfő kifejezetten naposan indult, amire azért már igen nagy szükségünk volt a folyamatos szürkeség után. A napsütés azonban nem igazán bírt el a hideggel, ennek megfelelően erősen cidris volt a hétkezdés.
December 2-án reggel sok felé kellemetlen, hideg eső esett, miközben a hőmérő higanyszála remegve bújt meg az 5°C-os határ környékén. Több helyen jóval alatta is alakultak a napi maximumok.
Októberben, sőt, még novemberben is komolyan birokra kelt a nyár az ősszel, csodaszép és meleg napokkal ajándékozva meg bennünket. Azonban a december egyértelműen megmutatta, hogy az ősz ereje lehet kicsi, a téllel azonban nem lehet szórakozni.
A meteorológiai előrejelzések alapján kedd estétől nyugat felől újra intenzív havazás kezdődhet, mely az egész dunántúli régiót, de főként a Balatontól északra fekvő területeket érinti majd, szerda estére pedig várhatóan a Duna-Tisza közét és néhány északi térséget is elérhet a havazás. A havazást megelőzően kedden napközben vegyes halmazállapotú c
Az idei tél első nagy támadása kezdődik kedd éjszaka: az egész Dunántúlon havazik majd – némi ónos eső után –, szerda estére fehérbe borul majd a főváros is, de a keleti országrésznek csak eső jut. Térképen mutatjuk, hol mennyi hó várható.
Szerdán, Mikulás napján eleinte csak a Dunántúlon, később egyre többfelé várható csapadék: nyugaton havazás, havas eső, máshol inkább eső, havas eső. Az északi, északnyugati szél egyre inkább megerősödik. 0-5 fok várható. A nyugati tájakon téli úviszonyokra készülhetünk havas, latyakos utakkal.
A mediterrán ciklonok játékszere volt az utóbbi időszakban az ország. De nem csak mi, hanem a tőlünk keletre, észak-keletre eső területeken is megérezték a ciklonok és frontok vonulását, mely erősen rányomta bélyegét az időjárásra.
Egyre nagyobb területen esik a hó a Dunántúlon és a Duna vonalában is, és a nap folyamán várhatóan többfelé tovább folytatódik a havazás, átmenetileg helyenként előfordulhat vegyes/folyékony halmazállapot – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda hajnalban.
A fővárosban ónos és és havas eső miatt adott ki riasztás a Országos Meteorológiai Szolgálat, eközben egyre nagyobb területen esik a hó. Így van ez a Dunántúlon és a Duna vonalában is, s a nap folyamán várhatóan többfelé tovább folytatódik a havazás, noha helyenként átmenetileg előfordulhat vegyes/folyékony halmazállapot.
Csütörtökre virradó éjszaka a havazás várhatóan az ország keleti tájain is egyre nagyobb területre terjed ki, miközben főként a középső és északi országrészben folytatódik, tovább gyarapítva a hótakarót.
Szerda éjfélig megközelítőleg az ország nyugati felén (Duna vonalának tágabb környezete, illetve attól nyugatra) nagy területen alakulhat ki ~5-15 cm-es vizes, tapadó hóréteg.
Tanzánia - ahogyan a régió több országa is - október óta küszködik a heves esőzésekkel és a következtükben kialakuló áradásokkal. A pusztítás az ország északi részeit érinti a leginkább, most éppen Katesh települést.
Az LMP szerint ingatlanspekuláció is állhat a Magyar Meteorológiai Szolgálat megszűntetése mögött. Tetlák Örs, a párt országos elnökségi tagja szerint a kormány a siófoki obszervatórium kisajátítását tervezi.
A tél egyik legszebb része, amikor az ember az ablakból figyelheti, ahogyan az etetőben színes, pici madarak tömegei csipegetik a kihelyezett élelmet. Igen, most már bőven el lehet kezdeni az énekesmadarak etetését.
A Toba-tó a világ legnagyobb vulkáni tava, ennek megfelelően jelentős mennyiségű turistát vonz. Az Indonéziában, Észak-Szumátrán található tó közelében fekszik Simangalumpe települése, melyet a turisták is látogatnak, hiszen szálloda várja őket.
Folyamatosan végzi a hóeltakarítást és az utak síkosságmentesítését a nyugati országrészben a Magyar Közút Nonprofit Zrt., amely a téli útviszonyok, az ország többi részére is átterjedő havazás miatt szerdán fokozott óvatosságot kért az autósoktól.
Az idei ősz középhőmérséklete országos átlagban 2,6 Celsius-fokkal meghaladta az 1991-2020-as évek átlagát, és a 13,3 fokkal a legmelegebb lett 1901 óta.
Csütörtökön borult, párás időre számíthatunk, de nyugaton délutántól már szakadozhat a felhőzet. A középső és a keleti tájakon többfelé várható újabb havazás, havas eső, a Tiszántúlon eső is. Az északnyugati szél többfelé megerősödik, a Dunántúlon hófúvásokat okoz. Reggelre a főváros környezetében, az Északi-középhegység térségében 5-10 cm-es tapad