Budapest — „Gyuri, most már fizetned kell, hogy ezt kibírjam!” – mondta Berki Krisztián (33), akit a humorista Orosz György (37) hívott meg Orosz Rulett című műsorába, és alaposan felkészült a sportolóból lett showman savazására.
Teljes napfogyatkozás lesz március 20-án a Norvégiához tartozó Spitzbergákon, ahol egyrészt nagyon hideg van (most mínusz 15 fok), másrészt rengeteg a jegesmedve (nagyjából 3000). A 2500 helyi lakos mellé ennek ellenére érkezett 1500 turista is, több már nem fér a … Folytatás
Közel kétezer kilométert tesznek meg a páncélozott harcjárművek, többek között Csehországban és Lengyelországban. Fontosnak érzik az amerikaiak az erőfitogtatást a régióban.
Ismét itt a 444 hagyományos, a Genfi Egyezmény által brutalitása miatt betiltott emberkísérlete: képesek vagyunk egy teljes napot eltölteni a közmédiát fogyasztva? Ráadásul azzal a közmédiával, amely épp most újul meg. Vajon sikerül a magyar focira elszórt pénznél is többet eltapsolva valami még szarabbat létrehozni? Egyetlen percről sem maradunk le!
Letartóztattak valakit a csütörtöki hajnali fergusoni kettős rendőrtámadással kapcsolatban, közölte a Missouriban található kisváros rendőrsége. A két rendőr egyébként túlélte a támadást, ami egyébként éppen egy rasszizmus elleni tüntetésen történt. (USA Today.)
Most épp az állami olajcég, a Petrobras korrupciós botrányába eléggé belekeveredett, nemrég újraválasztott Dilma Rousseff elnök ellen ment a több tízezres menet Rio de Janeiroban és Sao Pauloban. (kép: YASUYOSHI CHIBA / AFP)
Nagyon alulfejlettek az állapotok a balkáni országban. Mihez kezdenénk mi, magyarok olyan politikusokkal, akik lemondanának akármilyen korrupciós vádak miatt?
Drámai turulfejleményekről számolt be a Kemma.hu. Gonosztevők tönkretettek, sőt, összefirkáltak egy csomó berendezést és táblát a turuli parkerdőnél. Az erdőt fenntartó Vértesi Erdő Zrt. már térfigyelő kamerák kihelyezését mérlegeli. (Kemma.)
Balogh György péntek késő délután egy nyilvános telefonfülkéből felhívta a 112-t, és a négyes metró felrobbantásának foganatosítását vetítette elő. Nem találják, de keresik. (Police.hu.)
Állítólag rájött a volt brit miniszterelnök, hogy 8 évnyi sikertelen béke-főtárgyalóskodás után már annyira nem látja szívesen senki. Rosszban van a palesztinokkal, az USA és az EU pedig az egyre nevetségesebb üzleti-tanácsadói szerepei miatt húzza a száját (Blair többek között … Folytatás
Most tartják a texasi Austinban az SXSW nevű tech fesztivált, ahol szokatlan dolog történt: egy maroknyi, ám annál nagyobb felelősségérzettel bíró csoport robotellenes tüntetést tartott. Helyszíni beszámolók szerint a résztvevők tényleg, őszintén azon aggódtak, hogy a robotok idővel intelligensebbek lesznek, … Folytatás
Aki szerint Habony Árpád és Metternich egy lapon említhető (sőt, HÁ a ma Metternichje), annak legalább annyira elment az esze, mint aki szerint Kossuth demokrata volt.
De Márton és Márk tovább küzdenek a milliárdjainkból széteső közmédia sokfejű szörnyetegével, tisztelet nekik!!!! A hírszolgáltatást Markoferko folytatja reggel, én pedig már itt sem vagyok.