Üdvrivalgás fogadta a Kossuth téren a Tisza-frakció érkező tagjait. A politikusok Magyar Péter vezetésével folytatták útjukat az Országházba, és rövid időre megálltak a Szent Korona előtt.
Eredményesen, a hatályos jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően bonyolították le a választási szervek az országgyűlési képviselők 2026-os általános választását – jelentette ki Sasvári Róbert.
Vitányi István, a parlament korelnöke véletlenül az előtte felszólaló Sulyok Tamás szövegét ismételte meg az Országgyűlés alakuló ülésén. A kis baki után rövid időn belül helyreállt a rend.
A politológus a 24.hu műsorában elemezte a Fidesz választás utáni helyzetét. Szerinte a pártban abban bíznak, hogy a Tisza kormányzási nehézségei maguktól megoldják a problémáikat, de ez illúzió.
A Tisza Párt leendő minisztere az Országgyűlés alakuló ülése előtt felidézte felidézte a kampányidőszak élményeit és a támogatóktól kapott biztatást. Azt írta élete legnagyobb megtiszteltetése az, hogy részese lehet a most következő munkának.
A rendszerváltás óta még soha nem alakult át ilyen mértékben a parlament: a 199 képviselőből csak 43-an folytathatják a következő ciklusban. Megnézheti, hány évet húztak le a parlamentben a most kieső és a parlamenti munkát folytató képviselők.
Húszezer választási irodai tagot és ötvenezer választott, valamint negyvenezer delegált bizottsági tagot jelent. A választást 879 nemzetközi megfigyelő felügyelte, hangzott el.
A katonai hivatásban a lényeg nem a csillag, nem a külsőség, hanem a szolgálat – mondta Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke a Ludovika Fesztivál részeként megtartott száznapos ünnepségen, szombaton Budapesten.
Az Országgyűlés alakuló ülésén a képviselők letették az esküt, ezzel pedig megalakult az új parlament. Bár az Orbán-kormány a Tisza-kormány megalakulásáig még hivatalban marad, már korlátozottan vezethetik az országot.
Zárug Péter Farkas úgy hallotta, hogy Orbán már csak az osztozkodást vezényli le, visszatérését a Tisza a miniszterelnöki ciklusok számának korlátozásával is megakadályozhatja. Az, hogy a NER pillanatok alatt összeomlott, László Róbert szerint a Tisza kétharmados felhatalmazása miatt nem meglepő. A két szakértő stúdiónkban elemezte a rendszerváltás
"Tartsatok velünk egész nap, akár személyesen itt a Kossuth téren, hiszen nagy kivetítők vannak, finom ételek és italok, garantáltan jó hangulat lesz délután meglepetésvendégekkel, színvonalas kulturális produkcióval vagy akár online, ha nem tudtok eljönni" – mondta szombat reggel a Kossuth téren a Tisza Párt elnöke.
A köztársasági elnök a képviselők eskütétele után beszédet mondott az új Országgyűlés alakuló ülésén. Arról beszélt, hogy a szolgálat túlmutat a parlamenti ciklusokon, ezért túlmutat a napi vitákon is, valamint hogy a mandátumot szerzett politikusok felelősek lettek az ország minden polgáráért. Beszéde végén azt javasolta, hogy az Országgyűlés Magy
A rendszerváltás óta ez az első alkalom, hogy hétvégén tartják az Országgyűlés alakuló ülését, és az első alkalommal választják meg az alakuló ülés napján a miniszterelnököt.
Az államfő konstruktív együttműködést javasolt az ország sorsát előre vivő, a nemzetet felemelő, a békét és a közélet nyugalmát erősítő ügyekben. Beszéde végén azt javasolta, hogy az új Országgyűlés Magyar Pétert válassza meg miniszterelnöknek.
Gajdos László 1996 óta volt az állatkert igazgatója, most személyesen köszönt el minden dolgozótól. A hamarosan megalakuló Tisza-kormányban élő környezetért felelős miniszter lesz.
A korrupció megállítása és az uniós források hazahozatala lesz a legfontosabb feladat – mondta újságíróknak Kapitány István leendő gazdasági és energetikai miniszter.
Alig alakult meg az új Országgyűlés, a Mi Hazánk már benyújtotta a ciklus első Alaptörvény-módosító javaslatát. Azt is szeretnék elérni, hogy megszűnjön "a Covid-diktatúra nyomába lépett rendeleti kormányzás".
A versenyhivatal még évekkel ezelőtt indított eljárást a Szentkirályi Magyarország Kft.-vel szemben a műanyag palackokkal kapcsolatos zöld állítások miatt.
Az Országgyűlés alakuló ülésének napján az újságírók először léphettek be a Vörös Társalgóba, majd szalagokkal szorították őket a terem két szélére. A hivatalos indoklás szerint a sajtó munkatársai akadályozták a képviselők szabad mozgását.
Megtörténtek a beszámolók az Országgyűlés alakuló ülésen a 2026-os parlamenti választásokról, Sulyok Tamás már kétszer is felszólalt az ülésteremben, a képviselők esküt tettek, a délután része azonban két új közjogi méltóság megválasztása, eskütétele és beszéde. Tartson továbbra is velünk – percről percre!
Orbán Viktor távolmaradásával megtörte azt a politikai hagyományt, hogy a távozó miniszterelnök részt vesz az új Országgyűlés első ülésén. 2010-ben Bajnai Gordon, 2002-ben pedig maga Orbán is beszédet mondott a választási vereség után.
Az új Országgyűlés alakuló ülésén titkos szavazással Forsthoffer Ágnest választották meg az Országgyűlés új elnökének. A Tisza Párt alelnöke 193 igen és 2 nem szavazatot kapott.
Miután bő két évig kiszolgálta Orbán kormányát szóval, tettel és hallgatással is, most többek között a jogbiztonság és jogállamiság fontosságáról, a Tisza párt történelmi felelősségéről beszélt.
A "Hála nektek!" című esemény délután egykor kezdődött a Pesti rakparton, ahol a főpolgármester is beszédet mond. A programot úgy időzítették, hogy utána a résztvevők csatlakozhassanak a Kossuth téri ünnepséghez.
A leköszönő miniszter szerint a közös bölcsesség szerint most az volt a legjobb, ha ő vezeti a Fidesz frakcióját. Elmondása szerin Orbán Viktor és mások is erre kérték.
Titkos szavazással a balatonfüredi – április 12-én tiszás egyéni mandátumot nyert – Forsthoffer Ágnest választották az Országgyűlés elnökévé a képviselők a parlament alakuló ülésén szombaton. Eskütétele után rövid beszédet is mondott.
Az Országgyűlés új elnöke szerénységet és alázatot ígért az urizálás és a magamutogatás helyett. Rögtön elrendelte, hogy tizenkét év után kerüljön vissza az Európai Unió zászlaja a Parlament épületére.
A modern magyar demokrácia történetében egyedülálló módon Orbán Viktor leköszönő miniszterelnök nem jelent meg az új parlament szombati alakuló ülésén. A 444. hu azt írja, hogy ilyen esetre a rendszerváltás óta nem volt példa. Orbán Viktor ugyanakkor már korábban jelezte, hogy nem kíván részt venni az új országgyűlés munkájában, és döntését meg is
Az Országgyűlés új elnöke, Forsthoffer Ágnes az eskütétele után azonnal elrendelte, hogy az Európai Unió zászlaját helyezzék ki a Parlament épületére. Tizenkét év után került vissza az unió jelképe az Országházra.