A Tisza Párt elnökét 140 igen szavazattal, 54 nem ellenében és 1 tartózkodással választották meg a képviselők. Hosszú út ér véget és kezdődik most egy másik.
A miniszterelnök néhány másodpercig állt a korona előtt a fiaival, majd hosszasan beszélgettek egymással. Magyar Péter családja külön páholyt kapott az ülésterem szintjén.
A mai nap történelmi lehetőséget nyit a magyar nép számára, változások jönnek, amelyekkel új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében – mondta Forsthoffer Ágnes (Tisza), az Országgyűlés újonnan megválasztott elnöke szombaton.
A kormányzati portálon közzétették a Nemzeti Petíció 4 milliárd forintos összköltségét, amely 1,8 millió beérkezett válaszra vetül. A pénz oroszlánrészét a Digitális Magyarország Ügynökség kapta, de Balásy Gyula cégeinek is jutott 431 millió forint.
A volt SZDSZ-es politikusnál februárban elszenvedett szénmonoxid-mérgezés után alakult ki a súlyos állapot. Gulyás József már otthon van, de folyamatos felügyeletre szorul.
A Kossuth téren igazi piknik hangulat alakult ki, miközben a sokaság kivetítőkőn követi a parlament alakuló ülését. Délután ünnepélyes zászlófelvonással folytatódik a program.
Kifejlett fiatal barna medvét láttak szombat reggel az Aggteleki Nemzeti Park déli részén, Égerszög külterületén. Az állatot egy vadászati szórón figyelték meg; a nemzeti park tájékoztatása szerint az egyed jó kondícióban van.
Szombati parlamenti megválasztásával Magyarország miniszterelnöke Magyar Péter, az áprilisi választáson nyertes Tisza Párt elnöke, de a 16 évig hivatalban volt Orbán-kabinet miniszterei ügyvezetőként még hivatalban maradnak az új kormánytagok kinevezéséig.
Magyar Péter beiktatási beszédét mondja a parlament előtt. Az elmúlt 36 év korrupciójáról, és embertelenségéről beszélt, majd lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt, és bocsánatot kért mindenkitől, akit atrocitás ért az állam által, vagy miatt.
A politikus a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a miniszterelnök fia autóval tolatott el előle a felcsúti stadionnál. A politikus szerint a "tolatás" a hatalom bukása utáni visszavonulást jelképezi.
Velkey György László bejelentette, hogy nem tölti be a kabinetfőnöki posztot a miniszterelnök mellett. A politikus ehelyett a Tisza Párt 141 fős parlamenti frakciójának általános frakcióvezető-helyetteseként folytatja.
Ami másnak egy kidobandó lengőkar, vagy egy rozsdásodó merőkanál, az Zoltánnak mind megannyi ígéret: ő ezekben szobrokat, pontosabban a szobrok részeit látja, amikből csodás alkotásokat készíthet. Vannak néhányan, akik már próbálkoztak hasonlóval, a cseszneki művész azonban egészen elképesztő alkotásokat készít.
A sükösdi Sugo Tamburazenekar az Országgyűlés alakuló ülésén zenélt Magyar Péter meghívására. A képviselők közül többen könnyekig hatódtak, míg mások lelkesen énekeltek a gyerekekkel együtt.
Első miniszterelnöki beszédében hangsúlyozta, hogy ő nem különb bárkitől az országban, és azért van most a miniszterelnöki székben, mert a magyarok milliói változást akartak. Mint mondta, most azon kell dolgozni, hogy milyen lesz "az otthonunk, a sorsunk, a gyerekeink és az unokáink jövője."
Április 12-én az ország elsöprő többséggel a szabadságot választotta – hangoztatta a Hála nektek! című budapesti rendezvényen Karácsony Gergely főpolgármester szombat délután.
Magyar Péter első miniszterelnöki beszédében elmondta, hogy megerősítenék a demokratikus intézményeket. Emellett olyan rendszert akarnak kialakítani, ahol többé nem fordulhat elő a Fidesz-időszakhoz hasonló hatalomkoncentráció.
Végül nem az Örömóda előtt vonultak ki, ami az Európai Unió himnusza, hanem korábban. Toroczkai László pártelnök azt mondta, hogy a Tisza felrúgta a sorrendet, és nem akartak bent lenni a párt himnuszánál (és az Örömódánál), utána nem is mentek vissza.
Az Országgyűlés alakuló ülése után a Tisza-frakció tagjai kivonultak a Kossuth térre, ahol rengeteg szimpatizáns várta őket. Ezután katonai tiszteletadás következett, majd ünnepélyesen felvonták a nemzeti zászlót, és a Himnusz is felcsendült.
Az Európai Bizottság elnöke, valamint António Costa, az Európai Tanács elnöke gratulált szombaton Magyar Péternek miniszterelnökké választása alkalmából.
Kövesdi Veronika médiakutató szerint ezért van jelentősége, hogy az Országgyűlésben elmondott beszédében a magyar állam nevében bocsánatot kért több társadalmi csoporttól.
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat – jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Az újonnan megválasztott miniszterelnök a Kossuth térre szervezett rendszerváltó népünnepélyen is beszédet mondott. Megköszönte a választóknak a szavazatokat, a támogatóiknak a sok munkát. "Egy világ tanulta meg kimondani, hogy árad a Tisza!" – mondta. További Tisza szigetek alakítására, összefogásra szólított fel.
A frissen megválasztott miniszterelnök Kossuth téren tartott beszédében arra kért mindenkit, hogy most ünnepeljen, mert van mit. Majd emlékezzenek egy életen át, hogy ez volt a szabad, demokratikus Magyarország első napja.
Az Egyesült Államok elkötelezett amellett, hogy együttműködjön Magyarország új kormányával a globális biztonság, a nemzeti szuverenitás, a civilizációs értékek és a kölcsönös jólét előmozdítása érdekében - közölte a budapesti nagykövetség ideiglenes ügyvivője szombaton a külképviselet Facebook-oldalán.
Szembenézés és igazságtétel után egy új korszakot nyitna Magyar Péter. Első miniszterelnöki beszédében lemondásra szólította fel Sulyok Tamást, és bocsánatot kért az elmúlt évtizedek áldozataitól.
Megalakult az új országgyülés. A házelnök Forsthoffer Ágnes lett, akinek első döntése az volt, hogy elrendelte, helyezzék vissza az uniós zászlót a Parlament épületére. Beszédében azt mondta: az új országgyűlésben szeretetre és megbocsájtásra van szükség. A képviselők is letették az esküt. Ezután az államfő arról beszélt, bár a politikusok 4 évre k
Voltak, akik már reggel óta a Kossuth téren, kivetítőkön nézték, mi történik a Parlamentben. Akadt, aki Németországból, vagy épp Belgiumból utazott Budapestre, hogy lássa a történelmi pillanatot. Közben a rakparton a főváros tartott ünnepséget, ahol Karácsony Gergely az elmúlt 16 évet végigküzdő civileknek mondott köszönetet.
Kivetítőkön, kocsmákban, mozitermekben és munka közben is sokan követték az új országgyűlés megalakulást és ahogyan miniszterelnökké választják Magyar Pétert. Hajdúszoboszlón, az egyik TISZA sziget pikniket szervezett, de beiktatási bulikkal készültek külföldön is. Például Londonban és Brüsszelben is összegyűltek a magyarok.
"Ukrajna kész fejleszteni az együttműködést Magyarországgal, és erős kapcsolatokat építeni a két ország között a jószomszédi viszony és a népeink iránti kölcsönös tisztelet talaján."
Magyarország képes újra talpra állni és hinni önmagában. Erről beszélt Magyar Péter a Kossuth téren a parlament alakuló ülése után. Szerinte a világon ma minden szabadságszerető ember szeretne kicsit magyar lenni. A miniszterelnök beszéde előtt váratlanul megnyíltak a kordonok, és az emberek berohantak a tér addig lezárt részeire.