Június 4., a Nemzeti Összetartozás napja. 100 évvel ezelőtt írták alá az I. világháborút lezáró, trianoni békeszerződést, azt, a sokak által diktátumnak nevezett irományt, amely Magyarországot megcsonkította, a nemzetet szétszakította, s mellyel a győztes hatalmak büntették az országot.
Jelentősen visszaesett a személysérüléses közúti közlekedési balesetek száma márciusban, amikor a koronavírus-járvány miatt sokkal kevesebbet közlekedtek az emberek.
Egy évszázad után sem nehéz felmérni, mekkora hatásai voltak a békeszerződésnek mind a csonkán maradt hazában, mind az elszakított területeken – állítja Ablonczy Balázs történész. Az pedig lehetetlen, hogy a ma is az elszakított területeken élő magyar közösségek eltűnjenek.
A koronavírus-járvány teljesen felforgatta a mindennapokat, és bizonyos területeken pozitív változást idézett elő. Ilyen például a gyermekgyógyászat. dr. Kovács Tibor csecsemő- és gyermekgyógyász, több mint húsz éves házi gyermekorvosi
Csákányi Eszter, Kulka János, Gryllus Dorka: néhány név azok közül, akik szerepelnek a Trojka Színház új előadásában, ami a koronavírus okozta új élethelyzetről szól. A Dekameron 2020 című darab online bemutatója június 11-én lesz.
Bénárd Ágoston nem ült asztalhoz a békediktátum aláírására, azt - éppen száz évvel ezelőtt - az első világháborúban győztes hatalmak mégis ráerőltették Magyarországra, helyrehozhatatlan károkat okozva. Száz évvel később rengeteg program és néznivaló lesz a nemzeti összetartozás napján.
A trianoni megemlékezésnek arról kell szólnia, hogy azok az elvek, amelyek alapján a békét meghirdették, mind a mai napig csorbulnak – figyelmeztet Ungváry Krisztián történész a századik évfordulón.
A "Hazám, hazám, édes hazám" kezdetű népdalt dolgozta át a Kossuth-díjas Csík zenekar oly módon, hogy az anyaországban született művészek mellett az elszakított országrészek mindegyikét is egy-egy énekes képviseli a klipben.
Összetartozunk! Kirándulni járunk Erdélybe, a Felvidékre, sokunknak a rokonai, felmenői között vannak határokon túli magyarok, és több millió anyaországi magyarnak van határon túli személyes ismerőse… Ma is szoros a kapcsolat a 100 éve elszakított területek és az anyaország között.
Országszerte megemlékezéseket tartanak az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának 100. évfordulója, a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
12 XL – ez az a pólóméret, amelyet Rácz Géza visel. A ruha alatt pedig az egész életét megnyomorító súlyfelesleget cipeli, és közben akármennyit eszik, sosem érzi úgy, hogy jóllakott volna.
A megkérdezettek többsége elégedett a járványhelyzet kormányzati kezelésével, azonban más kérdésekben már általános elégedetlenséget mutatott ki a Publicus május végi kutatása. A kormányzati kommunikáció sikerét mutatja azonban, hogy a közvéleménynek több fontos és az ellenzék által bírált döntésről nincs információja.
A néhai köztársasági elnök özvegye június 3-án életének 97. évében hunyt el. Gyurcsány Ferenc Facebook-oldalán megható sorokkal búcsúzik „Zsuzsa nénitől”.
Akár jelképnek is tekinthetjük, hogy a Kárpát-medencei békéért, az emberséges létezésért élethosszan szolgáló pap a nemzeti összetartozás napján ünnepli nyolcvanadik születésnapját.
Tucatszám kezdtek el megjelenni az internetes munkavégzés mellett gyors meggazdagodást igénylő, engedély nélküli befektetések a világon – írja elemzésében a portfolio.hu.
Trianon története mindmáig teljesen másképpen jelenik meg a magyar, a román, a szlovák történelemoktatásban, köztudatban. Mindenki csak saját igazát látja, láttatja.
Két helyet előrelépve a második legnagyobb forgalmat bonyolító FMCG kiskereskedelmi lánc lett a Lidl 2019-ben Magyarországon– derül ki a Trade magazin friss rangsorából.
Csütörtökön is többfelé várhatók zivatarok, most több keleti megyében van másodfokú figyelmeztetés. Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzésében azt írta: reggeltől, kora délelőttől a Dunától keletre, főként
A fővárosban 15561 eset – az eljárások kétharmada – csak figyelmeztetés volt, vidéken viszont az összes eset kicsit több mint harmadánál, 11194 alkalommal éltek a rendőrök a legenyhébb szankcióval.
Másfél órás, vágatlan interjút publikált a Partizán amiben Bayer Zsolt egészen más arcát mutatta, mint a kormánymédiában szokta. 2017-ben még azt mondta, ő lenne a legboldogabb, ha az utódállamokkal közösen tudnánk emlékezni Trianonra a századik évfordulón, és ki tudnánk mondani, hogy tartsuk tiszteletben egymást.
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk. Ráadásul a hírfelolvasónk tényleg egy robot hang. A felolvasott hírek itt érhetőek el: https://podcast.hirstart.hu/friss-hirek/2020/06/04/636/
Az MSZP nem a Fidesz megemlékezésén vesz részt, hanem a határon túli magyaroknak adják meg a tiszteletet azzal, hogy bemennek a mai parlamenti ülésre. Erről Molnár Zsolt, az MSZP pártigazgatója beszélt az ATV Start című műsorában.
Hiller István szerint a trianoni béke minden magyar számára sorstragédia, ezért is lett volna megfelelő alkalom arra, hogy a képviselők együtt emlékezzenek és beszéljenek a magyarság jövőjéről is. A Demokratikus Koalíció a KMKF munkájában sem vesz részt és a parlamenti megemlékezésre sem megy el. A Párbeszéd részvétele is kérdéses.