Miközben Kisteleki István MLSZ-elnök szerdán kora este az úgynevezett Összmagyar Szurkolói Szövetség vezetőivel cseverészett a normálisabb lelátói légkörről, a meccsek szurkolóbarát kezdési időpontjáról, efféléről, az Üllői úton egy, cirka száz fős csoport vígan dalolta, hogy „Avanti, tutti Benito Mussolini!” Amikor ezzel végzett, rákezdett a Sieg Heilezésre, néha huhogott csöppet, amint a vendég együttes, a Dárdai Pált 13 éve foglalkoztató Hertha BSC színes bőrű játékosához került a labda. De ez ugyebár már bent történt a stadionban, odakint a kopasz, agyontetovált fiatalemberek megrohamozták a kapukat, sörösüvegeket dobáltak, de hát föl voltak háborodva: érvényes jeggyel sem engedte be őket a beléptető rendszer. Hogy mégis bejutottak az annak tudható be, hogy egyszerűen betörték az egyik kaput. A meccs a legkevésbé érdekelte őket, ellenben megtámadták a német szurkolókat, inzultálták az újságírókat, valakinek a fejét a Hertha orvosának kellett összevarrnia. A német lapok a döbbenet hangján számolnak be az eseményről, holott nincs min csodálkozni.