Kuncze Gábor visszavonulása óta a pártja végre ismét rátalált volt elnökének humorérzékére. Üdvözölte az SZDSZ, hogy Budapesten Angela Merkel és Orbán Viktor megállapodott, a két "testvérpárt", (mármint a német CDU és a magyar Fidesz) a jövőben egyezteti készülő politikai programját.