Nem is kell nagyon magyarázni, hogy miért jobb a zabszelet házilag készített verziója, mint a bolti változat. Sokkal olcsóbban kijön, mint egy szelet előre csomagolt zabszelet. Ha 500 forintos átlagárral számolunk, akkor két bolti szelet árából kijön egy tepsi finomság, még akkor is, ha az extrán felturbózott változatot készítjük és telerakjuk mago